Концепція розбудови Long Island. Нью-Йорк

Лінійне місто “Linear city “

    Життя – це безперервна зміна, рух, динаміка. Все, що до цих пір було побудовано в усьому світі , нерухоме і незмінне, а отже, – мертве.

REN 6

Проблему депресивності кварталів, районів і, в цілому, зменшення міст Лонг-Айленда потрібно розглядати у світлі конкретного розуміння глобальних соціально – урбаністичних процесів, що відбуваються в світі.  Ситуація, що склалася, це яскравий приклад феномену “зменшення міст “.  Якщо у ньому немає чогось об’єднуючого, місто порожніє.  У той же час, величезний мегаполіс Нью – Йорк все більше і більше разростаєтся до непомірних розмірів.

Системна криза міст вимагає принципової перебудови і сміливих рішень.
Створення Лінійного міста могло б задати новий вектор для розвитку Нью-Йорку.
Тягнучись від острова Манхеттен до Східного узбережжя Лонг-Айленда, лінійне  місто дозволить здеконцентрувати розвинуті промислові і бізнес-райони Нью – Йорка, розмістивши їх по всій довжині, і тим самим вдихнути нове життя в поселення Лонг-Айленда.

Лінійний місто – це просторова динамічна структура, що здатна змінюватися у відповідності до нових вимог до неї. Потреби людини не вічні – вони схильні до трансформацій . Ми зможемо переміщувати у просторі цілі вулиці і навіть квартали, міняти структуру і вигляд міста під конкретні потреби майбутнього.

REN 2

У декількох рівнях будуть розміщуватися різні види пасажирського та вантажного транспорту. Подібно системі кровообігу міська магістраль буде виконувати роль головної артерії. Розвиток над рівнем землі дозволить зберегти існуючі житлові квартали для проживання та поступової перебудови.

Сучасні архітектори намагаються піти від гігантських споруд – людина повинна жити в затишних дворах серед дерев. Концепція передбачає поступову перебудову сформованої забудови в житлові квартали розмірами 600 х 600м із повним набором соціальної інфраструктури. У такому кварталі людина може дістатися до потрібної точки за 15 хв.

Архітектор завтрашнього дня знайде рішення, яке буде більше відповідати майбутнім потребам, тому ми повинні створювати архітектуру яка послужить мостом між класичними конструкціями минулого та структурними системами майбутнього.

Іонна Фрідман

   Детальніше про даний екскіз-проект в розділі  Конкурси