ЛОФТ

Лофт – це сучасний та дуже популярний стиль, який включає в себе переважно поєднання старого та нового, великий вільний простір та відкрите планування, блискучі поверхні та цегляні кладки. Цей незвичайний стиль можна охарактеризувати як тип житла, яке є переобладнане під житло приміщення будь-якого промислового призначення ( завод, фабрика, цех). По-сучасному цей термін тлумачать як авангардне дизайнерське рішення пентхауза.

vintage_and_modern_interior

unique-loft-interior-design-in-new-york31

Сам стиль бере свій початок з 40-х років ХХ століття з фабричного району Манхеттен, який знаходиться у Нью-Йорку. Тоді усі промислові об’єкти виносилися за міста через великі ціни на земельні ділянки в центрі міста. І тому, усі вільні заводські землі були об’єднанні у квартири. Ці квартири мали багато переваг, оскільки їхня ціна була нижчою у порівнянні з звичайними квартирами. Також до переваг можна віднести великі вікна та високі стелі, хороше освітлення . Тому, такі приміщення були дуже функціональними. З часом, такі заводські цехи стали модними та стильними приміщеннями, де відкривалися галереї та відбувалися різні виставки. А ще через деякий час житла такого типу стали елітними.

loft-interior-with-attractive-foxy-bedroom-amazing-modern-loft-interior-design-ideas-1500x1000

industrial-style-loft-design-with-nested-study-room

В Україні стилізацію під лофт переважно проводять у квартирах та апартаментах, де основний акцент є зроблений на великому відкритому просторі. Можна сказати, що стиль лофт є дуже близьким до стилю мінімалізм, однак, вирізняється вишуканою простотою. Хоча, сам лофт є поєднанням індустріального стилю та модного стилю з хай-теківськими новинками.

beautiful-loft-style-homes-with-storey-loft-style-scandinavian-home-scandinavian-interiors-17

baea82dede9649787720066328491858

 

Основні характеристики стилю лофт:

• Стеля: висока; для приємного відчуття світла і простору використовується сніжно-білий колір.

• Підлога: цементна підлога, покрита простими дошками, які інколи покривають світлим прозорим лаком.

• Стіни: максимально прості; бетонні або просто пофарбовані у білий колір; гола цегляна кладка.

• Перегородки: в загальному використовуються внутрішні перегородки з склоблоків, особливо, для відділення території кухні або санвузла.

• Вікна: широкі; обов’язково до підлоги; роликові штори; вертикальні або горизонтальні жалюзі або жалюзі з флісу.

• Матеріал: дерево, пластик, скло, метал; шкіра і замша для подушок і покривал; гарно будуть дивитися тканини з забарвленням під шкуру, зебри, леопарда тощо; хорошим акцентом в інтер’єрі буде також шахова клітка з плитки у кухні.

• Колір: оскільки лофт – це індивідуальний стиль, колірну гамму визначає характер обробки приміщень та кольори бетону, дерева, цегли та інших елементів. Однак, в такий інтер’єр можна вводити і кольорові акценти.

• Побутова техніка: ультрасучасна та наймодніша техніка, безшумні пральні машини, величезні плазмові монітори, найновіші газові плити.

• Декор: найкращим та найекстравагантнішим вибором для декору стане так звана “вулична графіка”, тобто живопис у стилі графіті. Це можуть бути різноманітні рекламні постери, покажчики, дорожні знаки тощо. Також хорошим вибором будуть світлі вироби з дерева у поєднанні з старовинними предметами та скульптурними роботами. Цікавим елементом декору стануть різноманітні дрібнички, привезені з подорожей.

• Меблі: у стилі лофт мають бути багато функціональних місць для сидіння. Ідеальним вибором стануть крісла на коліщатках, складні стільці, двосторонні стелажі, розміщенні переважно під стінами. Щоб приміщення не здавалося порожнім та похмурим, меблі повинні бути незвичайних форм та мати щось унікальне. Потрібно також пам’ятати що у спальні повинно бути мінімум меблів. Достатнім буде дерев’яна підлога, невелике дерев’яне ліжко та жалюзі.

001-rio-loft-casa-cor-exhibition-rio-de-janeiro-brazil-the-pinnacle-list-tpl-1772-920x613

1619bc38fe22c3abc642275720dca34a

 

Отже, якщо підсумувати, то основними рисами стилю лофт мають бути великі площі, відкрите планування, цегляна кладка на стінах, великі вікна, дошки на підлозі. Потрібно поєднювати сучасні матеріали з старими, які колись залишилися від даного приміщення ( заводські пристосування, труби, металеві сходи тощо). Меблі повинні бути виразні та неординарні, однак їх має бути якнайменше. Має бути зроблене зонування за допомогою перегородок з склоблоків. І головне – внутрішній простір інтер’єру в стилі лофт є всього лише фоном для вишуканих речей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 голосів, оцінка: 4.80 з 5)
Loading ... Loading ...

Залиште коментар